wtorek, 3 marca 2015

Internet już jest.


O ironio z tytułu ...

     Ileż można nauczyć się cierpliwości czekając na załatwienie jakiejś sprawy. Zwłaszcza nie posługując się wprawnie językiem tubylczym. Dzwonisz i usiłujesz wytłumaczyć panu przez telefon (czekając w kolejce, kiedy twój telefon nabija kasę) o co tak naprawdę chodzi.
Zamówiliśmy internet z jednej firmy i po dwóch dniach otrzymaliśmy informację, że kurek został otwarty i strumień informacji z całego świata mknie wprost do naszego modemu zawieszonego na ścianie.
      Jednak okazało się, że rdza gdzieś zatamowała przepływ. Więc dzwonisz przetłumaczywszy wcześniej potrzebne słowa z leksykonem i usiłujesz opowiedzieć zaistniałą sytuację. Oni mówią, że "kola". I tak "kola, kola" kilka dni. Szlak Cię trafia, bo nie wiesz o co kaman.
I że "kola".
Każde mieszkanie na naszym osiedlu posiada dostęp do internetu. Na ścianie zamontowany jest modem i podpisując umowę z wybranym dostawcą internetu praktycznie od razu można cieszyć się jego wspaniałością. Inaczej było w naszym przypadku.
      Kurza twarz. O co chodzi?
W końcu przyjechał majster.
      Okazało się, ze jakiś śpec, który zakładał nowe tapety w przedpokoju uszkodził światłowód. Miły pan wytłumaczył mi, że po tak zagiętym kablu nie popłynie strumień i że nie pogadam z mamą na Skype.

Ponad dwa tygodnie czekania. Podejrzewam, że wszystko to sprawa tych szwedzkich procedur.

Strumień bucha.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy