czwartek, 23 kwietnia 2015

Marzenia o czerwonym domku.


Marzenia o czerwonym domku.


Źródło: http://themoonhouse.com/sv/manhuset

"Czerwony domek" koloru Falun Rädferg, tak bardzo popularny w Szwecji, doczekał się poważnego projektu artystycznego.
       Szwedzki artysta Mikael Genberg stawiał domy i makiety typowego szwedzkiego domu w różnych miejscach. 

Dom na Globe Arena w Sztokholmie

Hotel Woodpecker w parku Wazów w Västerås

       Wraz z ekipą inżynierów lotnictwa maja ambitny cel umieszczenia makiety czerwonego domku z białymi wykończeniami na Księżycu. Pomysł powstał w 1999 roku. Początkowo pomysł wydawał się niedorzeczny, ale takie szalone projekty są wyzwaniem do realizacji w środowiskach alternatywnych. W projekt z biegiem lat zaangażowało się wiele osób.
       W 2004 roku Swedish Space Corporation przeprowadziło studium wykonalności projektu. Badania wykazały, że techniczna realizacja przedsięwzięcia jest wykonalna. W 2007 roku otwarto sieć zainteresowań projektem. Dzięki sieci internetowej pomysł zyskuje coraz więcej zwolenników. Po zmaganiami się z kryzysem finansowym w 2010 roku projekt ruszył od nowa zdobywając kolejne środki finansowe. 
       W 2014 roku firma Astrobotic Technology oficjalnie oświadcza, że doprowadzi projekt do finału i umieści makietę na księżycu w październiku 2015 roku.

Logo projektu

Aby dowiedzieć się więcej na temat domu na księżycu przejść do www.manhuset.se .
Również możesz wesprzeć inicjatywę kwotą nie mniejszą niż 50 dolarów. Twoje nazwisko będzie nadrukowane na płycie konstrukcyjnej domu. W przyszłości, odwiedzający Księżyc będą mogli przeczytać nazwiska ludzi, którzy przyczynili się do umieszczenia pierwszego domu na Księżycu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy